top of page

Doğum Haritası Demo

AUDIODoğum Haritası Analizi
00:00 / 02:19

Astroloji Temel Bilgiler

Astroloji Haritası

Astroloji

Astroloji Nedir?

Kökeni eski Mısır’a kadar uzanan astroloji, binlerce yıldır kehanet ve ilim kaynağı olmuştur. Bizim inandığımız, astrolojinin insanın güçlü ve gelişim alanları hakkında olasıkları ortaya çıkartarak; kişinin bu alanları fark etmesini sağlamasına yardımcı olan ilim tarafıdır.  

 

Astoroloji Ne Değildir?

Astroloji bir kahanet, geleceği bilme değildir. Geçmiş çağlarda Zodyak( Burçlar Kuşağı) ile geleceği okuma için astrologlara sıklıkla başvurulurdu. 

Astroloji  bir kader değil, seçimdir. Doğum haritanız size haritayı gösterir. Harita hayatın kendisi değildir. Özgür irademiz hayatımızın akışına yön verir. Seçim sizindir. Astroloji sizin yerinize karar vermez.

 

Astroloji Temel Kavramlar

Klasik Astolojinin babası sayılan Batlamyus, astrolojinin  gözlem ve hayal gücü yanında, matematik ve astronomi kuramları ile astrolojiye olan katlısı ile bilinir.

 

Batyamlus, Zodyak denilen gökyüzünü sanal olarak eşit parçalara ayıran sistemi evlere ayırır. Bu evler, hayatın belli bir yönünü temsil eder. Bunlar; evlilik, hayat kalitesi gibi hayatın yönleri oduğu gibi, ruhun hastalıkları olarak tanımladığı hırs, savurganlık, kıskançlık gibi yönleri de işaret eder.  

Burç Şeması

Doğum Haritası

Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası ya da Horoskop, bir çocuğun doğum anındaki yıldızların konumuna ilişkin tablodur. Güneş, ay ve bilinen gezegenler Zodyak’ın karşısına yerleştirilir.

Doğum anında ufukta yükselen anlamına gelen yükselen burç’lar Zodyak’da bulunan belli burçlar olarak tanımlanmıştır.

Astrolog Doğum Çizelgesi Yazma

Modern Astroloji

Modern ve Geleneksel Astoroloji arasıdaki farklar nelerdir ?

  • Geleneksel astroloji, daha çok geleceğe yönelik tahminlere odaklanırken modern astroloji kişinin kendini gerçekleştirmesine yardımcı olur

  • Modern astroloji güneş sisteminin 9 gezegeni hesaba katarak matematiksel hesaplamalar ile detaylı analizler sunar.

  • Moderm astroloji anlık hareketlere odaklanmaktan çok, gezegenleri burçlar, evler ve açılarlarla resmederek astrolojik incelemeye çizgisel bir yaklaşım getirir.

bottom of page